Üretim (Proses)

Yay üretim süreci sizle, müşteri ile başlar. Bir teklif isteği  alındıktan sonra, bir teknik çizim veya numune ile birlikte, çoğu durumda birkaç saat içinde aynı gün size bir teklif vermek için derhal çalışırız. Bir teklif gönderdikten sonra, bu noktada herhangi bir sapmaya işaret edeceğiz, örnekler tel boyutu veya bitişi. Ayrıca güvenilir bir yay sağlamak için tasarım önerileri de yapabiliriz.  İyi bir tasarım sağlamak için CAD çizimi ve Özellikleri gözden geçirilir. Çinko kaplama gibi gerekli tüm toleranslar imalat için listelenir ve dış işleme için herhangi bir PO verilir.

Sipariş daha sonra bilgisayarımıza girilir, müşteriye geri bildirilir, iç sipariş daha sonra ham maddeye gönderilir, gerekirse malzeme siparişi verilir. Malzemenin mevcut olması halinde, sipariş, ya sargıya, el işine ya da ikincil bölüme gitmek için dükkana gönderilir.

Makine:  

Bu, otomatik CNC kıvırma makinelerinin çalıştığı alandır. Burada seri iamalat yapılmaktadır.

 

El işi:  

Burada küçük miktarlardaki yaylar elle yapılır. Bir müşteri 15 adetten az yay istiyorsa, bu iş El İşi departmanına verilir, çünkü kurulum süresi minimum olduğundan, yaylar daha ekonomik olarak üretilebilir.

 

İkincil:  

İkincil departman, küçük miktarlardaki tellerin elle büküldüğü yerdir. Yay kıvrıldıktan sonra, burulma yaylarının uçlarının oluştuğu, ilmiklerin yayların uçlarına yerleştirildiği ve tel biçimlerinin yapıldığı yer burasıdır.

 

Taşlama:  

Baskı yaylarının uçlarının taşlandığı bölümdür. Bir çok çalışma, iki büyük taşlama tekerleği arasındaki yayları geçen otomatik makinelerle yapılır, böylece yayın her iki tarafı bir kerede taşlanabilir.